Como
Episodi
Inferno
Kake
Leffatykki
Meteli
Mikseri
Rumba
Rytmi
Soundi
Tilt
Suomi
Viro
Ruotsi
Saksa
Sveitsi
HAE
tänään
x
Ilona
x
Soul / Funk / Disco
x
23:23
x
Valitse genre
Folk / World
Reggae
Pop / Rock
Jazz
Techno / Electronic / Club
Klassinen
Soul / Funk / Disco
Country
Heavy / Metal / Hard rock
Punk / Hardcore
Hip hop / Rap
Iskelmä
Blues
Lastenmusiikki
Hae kaupunkia tai keikkapaikkaa
Suosituimmat kaupungit
Helsinki
Tampere
Oulu
Turku
Jyväskylä
Lahti
Kuopio
Joensuu
Pori
Seinäjoki
Espoo
Savonlinna
Vantaa
Hämeenlinna
Kotka
Suosituimmat keikkapaikat
Toppila Klubi, Oulu
Helsingin Jäähalli, Helsinki
Wanha Työski, Hamina
Vastavirta-klubi, Tampere
Tuulaaki
Pakkahuone, Tampere
Riutanharjun tanssilava, Riihimäki
G Livelab Tampere, Tampere
Konepaja Biergarten, Helsinki
Tavastia-klubi, Helsinki
Kuudes Linja, Helsinki
Nirvana Bar, Turku
Lutakko, Jyväskylä
Mukkulan tapahtumapuisto, Mukkula
Telakka, Tampere
Hae päivämäärällä
HAE
tänään
huomenna
viikonloppuna
Hae artistia
Suosituimmat artistit
Arppa
Haloo Helsinki
Peer Günt
Erja Lyytinen
Käärijä
Saimaa
Lyyti
Zero Nine
Nylon Beat
Arttu Wiskari
Diandra Flores
Business City
Pauli Hanhiniemi
Samuli Edelmann
Maustetytöt
Keikat listalla
Keikat kartalla
0 keikkaa
Jaa
Haulla ei löytynyt yhtään tapahtumaa
23:23
Genre
Pop / Rock
Techno / Electronic / Club
Ilona
Osoite
Kalevankatu 2
60100 Seinäjoki
www
Paikan kotisivut
Ilonan tapahtumat kootusti yhdellä sivulla. Selaa Ilonan keikat, konsertit ja klubit - tutustu esiintyjiin ja löydä lippuja.
Suosituimmat
20.06.
Sini Yasemin
Ihku, Oulu
20.06.
Kalajoen Juhannus - KJJ: Petri Nygård, Solid Base (SWE), OG Ulla-Maija, Brädi, Oku Luukkainen, Hesa Äijä, Mighty 44, AikaPoliisi, Chorale, Sara Bee, Pasi ja Anssi, Juhani & Joonatan, DJ Johanneskastaja, DJ Micu
Merisärkkä, Kalajoki
20.06.
Tahko Juhannus: Gasellit, Bess, Isac Elliot, Viivi, Ahti, Gettomasa, Ibe, Sanni, Portion Boys, Cledos, Mouhous, Sexmane, Kuumaa, Käärijä, Arttu Wiskari, Lauri Haav, Karri Koira, Mirella ym.
Tahkovuori, Nilsiä
20.06.
Jeena Ja Vauhtikallot
Fiskars, Raasepori
20.06.
Terassi: Danny, Mr. Breathless
Wanha Työski, Hamina
Seinäjoki
Velvetcut
Sansa
Archzie
Stigma
Tiina-Maija Koskela
Seinäjoki
05.07.
Farmifiesta: Darude, Steve 'n' Seagulls, Bilejuna
OmaSp Stadion, Seinäjoki
18.07.
Vauhtiajojen Jatkot: Tupe, Sara Bee
Ilona, Seinäjoki
18.07.
Vauhtiajot Rock & Race Festival: The Hellacopters (SWE), Don Huonot, Gettomasa, Erika Vikman, Yö & JP Leppäluoto, Michael Monroe, Kolmas Nainen, Kotiteollisuus, Mikael Gabriel, Peer Günt, Teflon Brothers, Portion Boys, Maija Vilkkumaa, Egotrippi ym.
Koulutuskeskus Sedu, Seinäjoki
10.07.
Seinäjoen Tangomarkkinat: Vesterinen Yhtyeineen, Irina, Janna, Laura Voutilainen, Amadeus Lundberg, Kyösti Mäkimattila, Saija Tuupanen, Jari Sillanpää, Jukka Hallikainen, Marita Taavitsainen, Leif Lindeman, Jenna Bågeberg, Komiat, Aki Samuli, Sinitaivas,
Seinäjoki
27.06.
Provinssi: Måneskin (ITA), PMMP, Bring Me The Horizon (GBR), Yungblud (GBR), Turnstile (USA), Apulanta, Hanabie (JPN), Picture Parlour (GBR), Jenni Vartiainen, Behm, Blanco White (GBR), Blind Channel, Ellinoora, Gasellit, Kaija Koo ym.
Törnävä, Seinäjoki