Como
Episodi
Inferno
Kake
Leffatykki
Meteli
Mikseri
Rumba
Rytmi
Soundi
Tilt
Suomi
Viro
Ruotsi
Saksa
Sveitsi
HAE
viikonloppuna
x
Kantakrouvi
x
Folk / World
x
Godless Glenn and the Astrozombies
x
Valitse genre
Folk / World
Reggae
Pop / Rock
Jazz
Techno / Electronic / Club
Klassinen
Soul / Funk / Disco
Country
Heavy / Metal / Hard rock
Punk / Hardcore
Hip hop / Rap
Iskelmä
Blues
Lastenmusiikki
Hae kaupunkia tai keikkapaikkaa
Suosituimmat kaupungit
Helsinki
Tampere
Oulu
Turku
Jyväskylä
Kuopio
Lahti
Joensuu
Espoo
Pori
Vantaa
Hämeenlinna
Seinäjoki
Savonlinna
Kotka
Suosituimmat keikkapaikat
Toppila Klubi, Oulu
Vastavirta-klubi, Tampere
G Livelab Tampere, Tampere
Nirvana Bar, Turku
Wanha Työski, Hamina
Kuudes Linja, Helsinki
Tavastia-klubi, Helsinki
Helsingin Jäähalli, Helsinki
Pakkahuone, Tampere
Lutakko, Jyväskylä
Tuulaaki
Konepaja Biergarten, Helsinki
Riutanharjun tanssilava, Riihimäki
Kantakrouvi, Oulu
Kuusankoskitalo, Kuusankoski
Hae päivämäärällä
HAE
tänään
huomenna
viikonloppuna
Hae artistia
Suosituimmat artistit
Arppa
Peer Günt
Haloo Helsinki
Käärijä
Erja Lyytinen
Samuli Edelmann
Lauri Tähkä
Saimaa
Lyyti
Kaija Koo
Zero Nine
Arttu Wiskari
Business City
Pauli Hanhiniemi
Steve 'n' Seagulls
Keikat listalla
Keikat kartalla
0 keikkaa
Jaa
Haulla ei löytynyt yhtään tapahtumaa
Godless Glenn and the Astrozombies
Genre
Punk / Hardcore
Akas
Godless Glenn and the Astrozombies (SWE)
Kantakrouvi
Osoite
Uusikatu 23
90100 Oulu
Puhelin
08 522 1335
www
Facebook
Email
kantakrouvi@sijo.fi
Kantakrouvin tapahtumat kootusti yhdellä sivulla. Selaa Kantakrouvin keikat, konsertit ja klubit - tutustu esiintyjiin ja löydä lippuja.
Suosituimmat
10.06.
Anna Moss (USA), Leija Lautamaja
Tenho, Kallio, Helsinki
10.06.
The Darkness (GBR), Shiraz Lane
Kulttuuritalo, Alppila, Helsinki
Oulu
Johanna Iivanainen
Sentenced
Radiopuhelimet
Jyrki Anttila
KYPCK
Oulu
27.06.
Iskelmää Ja Aurinkoa: Eija Kantola, Kyösti Mäkimattila, Lasse Hoikka & Souvarit, Yölintu, Finlanders, Lea Laven, Kai Hyttinen, Marion Rung, Markku Aro
Ouluhalli, Oulu
15.06.
Toprock Festit: Kotiteollisuus, Peer Günt, Tanna, Tuohimaa, Burning Point, Dreamtale, The Nevements
Toppila Klubi, Toppila, Oulu
14.06.
Laulukudelmia: Pentti Rasinkangas
Hupisaarten Teatteri, Oulu
14.06.
Laulukudelmia: Pentti Rasinkangas
Hupisaarten Teatteri, Oulu
13.06.
Spekti
Ihku, Oulu