Como
Episodi
Inferno
Kake
Leffatykki
Meteli
Mikseri
Rumba
Rytmi
Soundi
Tilt
Suomi
Viro
Ruotsi
Saksa
Sveitsi
HAE
huomenna
x
Basso Club
x
Blues
x
Alle Farben
x
Valitse genre
Folk / World
Reggae
Pop / Rock
Jazz
Techno / Electronic / Club
Klassinen
Soul / Funk / Disco
Country
Heavy / Metal / Hard rock
Punk / Hardcore
Hip hop / Rap
Iskelmä
Blues
Lastenmusiikki
Hae kaupunkia tai keikkapaikkaa
Suosituimmat kaupungit
Helsinki
Tampere
Oulu
Turku
Jyväskylä
Lahti
Kuopio
Joensuu
Pori
Seinäjoki
Espoo
Savonlinna
Vantaa
Hämeenlinna
Kotka
Suosituimmat keikkapaikat
Toppila Klubi, Oulu
Helsingin Jäähalli, Helsinki
Wanha Työski, Hamina
Vastavirta-klubi, Tampere
Tuulaaki
Pakkahuone, Tampere
Riutanharjun tanssilava, Riihimäki
G Livelab Tampere, Tampere
Konepaja Biergarten, Helsinki
Tavastia-klubi, Helsinki
Kuudes Linja, Helsinki
Nirvana Bar, Turku
Lutakko, Jyväskylä
Mukkulan tapahtumapuisto, Mukkula
Telakka, Tampere
Hae päivämäärällä
HAE
tänään
huomenna
viikonloppuna
Hae artistia
Suosituimmat artistit
Arppa
Haloo Helsinki
Peer Günt
Erja Lyytinen
Käärijä
Saimaa
Lyyti
Zero Nine
Nylon Beat
Arttu Wiskari
Diandra Flores
Business City
Pauli Hanhiniemi
Samuli Edelmann
Maustetytöt
Keikat listalla
Keikat kartalla
0 keikkaa
Jaa
Haulla ei löytynyt yhtään tapahtumaa
Alle Farben
Genre
Techno / Electronic / Club
Akas
(DEU)
Basso Club
Osoite
Uusikatu 20
90100 Oulu
Basso Clubin tapahtumat kootusti yhdellä sivulla. Selaa Basso Clubin keikat, konsertit ja klubit - tutustu esiintyjiin ja löydä lippuja.
Suosituimmat
20.06.
Sini Yasemin
Ihku, Oulu
20.06.
Kalajoen Juhannus - KJJ: Petri Nygård, Solid Base (SWE), OG Ulla-Maija, Brädi, Oku Luukkainen, Hesa Äijä, Mighty 44, AikaPoliisi, Chorale, Sara Bee, Pasi ja Anssi, Juhani & Joonatan, DJ Johanneskastaja, DJ Micu
Merisärkkä, Kalajoki
20.06.
Tahko Juhannus: Gasellit, Bess, Isac Elliot, Viivi, Ahti, Gettomasa, Ibe, Sanni, Portion Boys, Cledos, Mouhous, Sexmane, Kuumaa, Käärijä, Arttu Wiskari, Lauri Haav, Karri Koira, Mirella ym.
Tahkovuori, Nilsiä
20.06.
Jeena Ja Vauhtikallot
Fiskars, Raasepori
20.06.
Terassi: Danny, Mr. Breathless
Wanha Työski, Hamina
Oulu
Zero Nine
Johanna Iivanainen
Juliet Jonesin Sydän
Tuomas Henrikin Jeesuksen Kristuksen bändi
Jyrki Anttila
Oulu
05.07.
Hässäkkä-Päivät: Deponi (NOR), The Hirs Collective (USA), Nix (SWE), Spethata (SWE), Stupids (GBR), Bad Dog, Devil's Vomit, Fernet Underground, Frigid Winter, Halogen, Hero Dishonest, Ignorance, Iho, Kivesveto GoGo, Kristiina, Kätyrlauma, Oma Koloni ym.
Tukikohta, Oulu
12.07.
Kauko Röyhkä
Bootti, Oulu
05.07.
Viitasen Piia
Bootti, Oulu
18.07.
Metsatöll (EST)
Kantakrouvi, Oulu
05.07.
Summer Massacre: Before the Dawn, Mors Subita, I am Your God, Assemble the Chariots, Dark Flood, Noumena, Fatal Effect, Denominate
Kantakrouvi, Oulu