Como
Episodi
Inferno
Kake
Leffatykki
Meteli
Mikseri
Rumba
Rytmi
Soundi
Tilt
Suomi
Viro
Ruotsi
Saksa
Sveitsi
HAE
viikonloppuna
x
Club 45 Special
x
Jazz
x
Puolustusvoimien Varusmiessoittokunta
x
Valitse genre
Folk / World
Reggae
Pop / Rock
Jazz
Techno / Electronic / Club
Klassinen
Soul / Funk / Disco
Country
Heavy / Metal / Hard rock
Punk / Hardcore
Hip hop / Rap
Iskelmä
Blues
Lastenmusiikki
Hae kaupunkia tai keikkapaikkaa
Suosituimmat kaupungit
Helsinki
Tampere
Oulu
Turku
Jyväskylä
Kuopio
Lahti
Joensuu
Espoo
Seinäjoki
Pori
Vantaa
Hämeenlinna
Rovaniemi
Kouvola
Suosituimmat keikkapaikat
Toppila Klubi, Oulu
Vastavirta-klubi, Tampere
Kuudes Linja, Helsinki
G Livelab Tampere, Tampere
Nirvana Bar, Turku
Helsingin Jäähalli, Helsinki
Wanha Työski, Hamina
Tavastia-klubi, Helsinki
Pakkahuone, Tampere
Kantakrouvi, Oulu
Tavara-asema, Tampere
Lutakko, Jyväskylä
Kuusankoskitalo, Kuusankoski
Musiikkitalo, Helsinki
Olympia, Tampere
Hae päivämäärällä
HAE
tänään
huomenna
viikonloppuna
Hae artistia
Suosituimmat artistit
Arppa
Käärijä
Peer Günt
Haloo Helsinki
Erja Lyytinen
Saimaa
Lauri Tähkä
Kaija Koo
Samuli Edelmann
Zero Nine
Business City
Arttu Wiskari
Pauli Hanhiniemi
Teflon Brothers
Lyyti
Keikat listalla
Keikat kartalla
0 keikkaa
Jaa
Haulla ei löytynyt yhtään tapahtumaa
Puolustusvoimien Varusmiessoittokunta
Genre
Soul / Funk / Disco
Klassinen
Pop / Rock
Jazz
Iskelmä
Folk / World
Akas
PvVmSK, Puolustusvoimien Varusmiessoittokunnan Show Band, The Conscript Band of the Finnish Defence Forces, Sotilasmusiikkikoulun Soittokunta
Puolustusvoimien Varusmiessoittokunnan keikat ja konserttitiedot kootusti yhdellä sivulla. Selaa Puolustusvoimien Varusmiessoittokunnan keikkakalenteria, löydä lippuja, kuuntele musiikkia ja katso videoita.
Club 45 Special
Osoite
Saaristonkatu 12
90100 Oulu
Puhelin
(08) 811 84
www
Paikan kotisivut
Club 45 Specialin tapahtumat kootusti yhdellä sivulla. Selaa Club 45 Specialin keikat, konsertit ja klubit - tutustu esiintyjiin ja löydä lippuja.
Suosituimmat
05.06.
Judas Priest (GBR)
Nokia-areena, Tampere
05.06.
Peter Juhan, Dubious Gloom, Slaya Bit Experience
On The Rocks, Kluuvi, Helsinki
05.06.
Flame Jazz - Label Night: Kadi Vija Key Project, Josu Mämmi
G Livelab, Helsinki
05.06.
Naantalin Musiikkijuhlat - Lemminkäinen: Sinfonia Lahti
Naantalin kirkko, Kirkkopuisto, Naantali
05.06.
Behm
Allas, Katajanokka, Helsinki
Oulu
Johanna Iivanainen
Petrus Schroderus
Impaled Nazarene
Tuomas Henrikin Jeesuksen Kristuksen bändi
KYPCK
Oulu
05.07.
Hässäkkä-Päivät: Deponi (NOR), The Hirs Collective (USA), Nix (SWE), Spethata (SWE), Stupids (GBR), Bad Dog, Devil's Vomit, Fernet Underground, Frigid Winter, Halogen, Hero Dishonest, Ignorance, Iho, Kivesveto GoGo, Kristiina, Kätyrlauma, Oma Koloni ym.
Tukikohta, Oulu
14.06.
Toprock Festit: Zero Nine, Viikate, Stargazery, Kuun Pimeä Puoli, Tuohimaa
Toppila Klubi, Toppila, Oulu
27.06.
Iskelmää Ja Aurinkoa: Eija Kantola, Kyösti Mäkimattila, Lasse Hoikka & Souvarit, Yölintu, Finlanders, Lea Laven, Kai Hyttinen, Marion Rung, Markku Aro
Ouluhalli, Oulu
15.06.
Toprock Festit: Kotiteollisuus, Peer Günt, Tanna, Tuohimaa, Burning Point, Dreamtale, The Nevements
Toppila Klubi, Toppila, Oulu
14.06.
Laulukudelmia: Pentti Rasinkangas
Hupisaarten Teatteri, Oulu