Meteli.net
Kirjoita 4-5 kirjainta etsimäsi kohteen nimestä ja paina hae-näppäintä!
 
Foorumi
Aihe

ruisrock 2008

Hae  •  2 viestiä  •  Sivu 1
ruisrock 2008 28.5.2008 14:09
hipster
   

Mitäs mieltä olette tämän vuoden Ruisrockin esiintyjistä?
On taitanut järjestäjiltä mennä kaikki rahat Himiin ja Nightwish ym skeidaan,kun ei ole
varaa buukata hyviä ulkomaisia bändejä, paitsi Interpol.

Provinssirock sai napattua Danko Jonesin, The Soundsin ja Justicen. Sekä isot nimet Foo Fighters ja Linkin
Parkin. Ihmettelen vähän Ruisrockin tämänvuotista linjaa, heviä ja punkbändejä. Kyllä mulle hevi ja punkin kelpaa,
mutta Him ja Nightwish ovat täyttä teennäistä, kaameaa tuubaa ja kiekumista. Ja mikä hiton Anti-Flag? Ihan kuin Suomessa ei ole tarpeeksi hevipainoitteisia festareita muutenkin... toivottavasti ensi vuonna on enemmän hyviä ulkomaisia esiintyjiä.

Primal Scream ei ole aikoihin tehnyt mitään mielenkiintoista, olisivat hankkineet uusia brittibändejä PSn sijaan.
Esiintyjälistaan on lisätty vain kotimaisia indie-bändejä ja muuta scheissea ja lippujen hinnat vain nousevat, olis kivaa saada rahoille vähän vastinetta.
Mitäs mieltä te muut meteliläiset olette tästä?
ruisrock 2008 28.5.2008 16:53
Quorthon
   

Itse ostin liput perjantaiksi ja lauantaiksi. Meinasin kyllä aluksi mennä Tuskaan mutta en kerennyt ostaa lippuja. :(

Kiinnostavimmat esiintyjät mun mielestä ovat Porcupine Tree, Opeth, At the Gates, Raised Fist ja Flogging Molly.
Ihan hyviä suomalaisiakin bändejä sinne näyttää tulevan.
Olen tyytyväinen tämän kesän bändikiinnityksiin, koska on tarpeeksi mieleisiäni bändejä ja sitten myös näitä "nevahöörd"-bändejä, joita aion mielenkiinnolla lähteä tsekkaamaan, jos vaikka hyviä live-esityksiä sattuisi näkemään.
3-päivän lippua ei tullut ostettua, koska sunnuntain esiintyjät ei itseäni hirveästi kiinnosta (paitsi Apocalyptica ja YUP), eikä oma aikataulu salli jäädä kolmanneksi päiväksi.

Tuskassa en varmaan kaikkia bändejä kerkeäisi katsoa mitä haluaisin, koska ne kiinnostavat lähes kaikki, joten hyvä näin, ettei tule pettymyksiä.

Himin ja Nightwishin olisin varmaan minäkin hommannut Ruisrockiin, koska noilla bändeillä sitä fanikantaa on aika vitusti ja sehän vain tietää lisää massia järjestäjille, joten sinänsä järkevä päätös, vaikka minua nuo kiinnostaakin kuin kilo paskaa.
Seuraava
Seuraava
1